Опубліковано лонг-ліст Букерівської премії

booker

У список нових претендентів на Букерівську премію (Man Booker Prize) увійшли 13 англомовних письменників з Великої Британії, США, Ірландії, Індії та Пакистану. Лонг-ліст премії опублікований в ніч на четвер, 27 липня.

У списку значаться роман американського письменника Пола Остера “4, 3, 2, 1”, книга пакистанського автора Мохсіна Хаміда “Вихід з Заходу”, “Осінь” шотландської письменниці Алі Сміт, твір індійської письменниці Арундаті Рой, роман американця Джорджа Сондерса, “Час свінгу” британки Зеді Сміт, “Дні без кінця” ірландського автора Себастьяна Баррі, “Резервуар 13” Джона Макгрегора, роман пакистанки Каміли Шамзі, “Історія вовків” Емілі Фрідлунд, “Сонячний корсет” Майка Маккормака, роман британки Фіони Мозлі. Є у списку роман лауреата Пулітцерівської премії 2017 року Колсона Уайтхеда “Підземна залізниця”.

Букерівська премія є однією з найпрестижніших премій в англомовній літературі. Вона присуджується з 1969 року. Спочатку для її отримання автору необхідно було проживати в одній з країн Співдружності націй (Велика Британія і колишні колонії), Ірландії чи Зімбабве. У 2013 році Фондом Букерівської премії було вирішено присуджувати її незалежно від громадянства письменника. Єдина умова – книга повинна бути написана англійською мовою і опублікована у Великій Британії.

Джерело: Телеграф

Залишити коментар