Залізниця – улюблена іграшка малюків

Вперше іграшкова залізниця з’явилася в Німеччині в 30-ті роки XIX ст. Це була проста модель з дерева. Пізніше в Англії зробили і металеву модель залізниці. Ось з тих часів іграшкові потяги, вагончики, станції і стали улюбленою забавкою для багатьох дітей. І не тільки хлопчиків, але і дівчат. Малюки з радістю розкладають рейки різних розмірів і форм, грають у справжню залізницю зі станціями, рухом потягів, будиночками, пасажирами.

Сьогодні у магазинах вибір іграшкових залізниць досить різноманітний. Багато залізниць з пластмаси, дерева, механічних, електронних, з радіокеруванням. Можна зустріти у продажу казкові та ретро залізниці, з музичним та світловим супроводом.

Для зовсім маленьких діток підійде залізниця з пластмаси чи з дерева з великими простими елементами (наприклад, фірми “Tolo”). У набір такої залізниці входить коло з реєк та потяг з 2-3 вагончиками. Це може бути як механічна, так і немеханічна модель.

Для дітей від 5 років краще купити сучасну чи старовинну(фірми “Piko”), схожу на справжню копію залізниці з великою кількістю елементів: депо, станцією, мостами, будиночками, різноманітними рейками, фігурками, знаками. Дорослі і самі з задоволенням допомогають збирати,”будувати” залізницю разом з дітьми, одержуючи справжню насолоду від цього процесу. Дитина, збираючи залізницю, не просто бавиться і радіє від іграшки, а розвиває мислення, увагу, моторику рук, координацію рухів, вчиться фантазувати. Гра з залізницею прекрасно підійде для гри дитини з друзями, батьками, а також для індивідуальної творчої гри дитини.

Залишити коментар