“Сенсорні коробки”. Що це?

У американських батьків для гри та розвитку малюків набуває популярності “сенсорна коробка”. Що це таке?  “Сенсорні коробки” широко використовують на заняттях за методикою Марії Монтессорі. Це досить великі контейнери, столики з високими бортиками, в яких розміщують різноманітні тактильні матеріали, саморобні іграшки і т.д. Мета таких методичних матеріалів полягає в тому, щоб малюк у формі гри навчився досліджувати оточуючий світ, природу, використовуючи зір, дотик до предметів та інше.

Матеріали в таких “сенсорних” посібниках постійно змінюють. Наприклад, роблять такі зміни сезонно.

Взимку розсипають пластівці, рис, білі папірці, вату у вигляді снігу. Дитина з пластиліну ліпить сніговичків. Додають до гри ялинкову хвою. Можна підготувати композицію “Новий рік”, додаючи ялинкові прикраси невеликого розміру.

Весною темою може стати садівництво. Допоможуть у цьому іграшкові садові інструменти, різноманітні боби, паперові чи сухі квіточки, чорний рис.

Літом можна  виставляти коробки та грати на вулиці. Темою може стати море. Тут допоможе вода, морські камінці, паперові човники та іграшки.

Осінь: наповнюємо “сенсорні коробки” жовтим листям, камінцями, сухими травами, каштанами та горіхами, додаємо іграшкових маленьких тваринок і граємо у лісові пригоди.

Така гра розвиває моторику малюка, вчить його фантазувати, розвиває мислення і мову.

Залишити коментар