Як вибрати книжку малюку і про що читати?

 

Для того, щоб дитина полюбила книгу та читання, багато чого залежить від батьків. Від того, які книжки з’являються на книжковій полиці у дитини, залежить те, яким читачем, знавцем гарної літератури він стане в майбутньому. Книг зараз видають  багато, але досить часто це “порожнє” читання,  з помилками у текстах, з поганими, незрозумілими малюком ілюстраціями, з неякісним перекладом та друком . Вибираючи книгу, уважно перегляньте видання, ілюстрації ,тексти, палітурку. Головна умова у виборі книжок для найменших читачів – 70% площі сторінки повинна займати ілюстрація. Діткам від року до двох важко сидіти на місці і слухати тексти, а якщо у книзі красиві, привабливі ілюстрації, то малюк обов’язково зацікавиться такими яскравими картинками.  Так що ілюстрації при виборі книжки для найменших – це перше, на що треба звернути увагу при виборі книжки. Дитині сподобаються книжки з яскравими, веселими кольорами- червоним, помаранчевим, жовтим. На полутони, змішані кольори людина реагує лише після 7 років! Це треба пам’ятати при виборі книжок.

Потрібно, щоб у книгах для дітей до 3 років малюнки були зрозумілими.Якщо мова йде про котика і півника, то дитина на малюнку повинна впізнати саме котика і півника, а не якусь іншу тваринку. На обличчях героїв книги повинно бути чітко промальовано емоції,композиція на малюнку повинна бути простою ( приклад малюнки Володимира Сутєєв ).

Для малят від 1 до 3 рочків читайте прості вірші, забавлянки, заклички, народні пісні. Вибирайте класичних поетів – Івана Неходу,Платона Воронька, Марію Познанську, Наталю Забілу, Лесю Антонову, Агнію Барто, Корнія Чуковського, Самуїла Маршака, Бориса Заходера . Обов’язково купуйте малюкам казки. З текстів казок дитина навчиться народної мудрості, зрозуміє оточуючий світ. Обирайте прості казки: Колобок, Курочка Ряба, Рукавичка, Теремок, Ріпка, Котик і Півник, Солом’яний бичок, Колосок.

Читайте дитині 15-30 хвилин в день. Намагайтесь читати в один і той же час, наприклад на ніч. Обговорюйте з малюком героїв казки, байки. Привчайте малюка до культури читання, на назву і обкладинку книги. Вибирайте для малюків веселі історії, з оптимістичним завершенням, з позитивною думкою. Такі книжки навчать малюків не розгубитись в складних ситуаціях, позитивно думати, не скиглити.

Один коментар на “ Як вибрати книжку малюку і про що читати? ”

  1. Чудова стаття. А я би мріяла, щоб у такому віці мені читали милі і ніжні книжки із неймовірними іллюстраціями у стилі art nouvoux Сибілле фон Ольферс.

    Якщо комусь цікаво, про неї можна прочитати тут:
    http://child-books-art-nouvoux.simplesite.com

Залишити коментар