Пустушки гальмують емоційний розвиток хлопчиків.

Пустушки гальмують емоційний розвиток хлопчиків, з’ясували вчені з Університету Вісконсін-Медісон, пише The Daily Mail.

Дослідники виявили, що хлопчики в 6 -7-річному віці, які в дитинстві довго користувалися сосками, були менше здатні наслідувати виразами облич людей на відеозаписі. Цікаво, що у дівчаток схожих проблем не спостерігалося, з чого вчені винесли, що хлопчики виявилися більш уразливі в плані емоційного розвитку, ніж дівчата.

Емоційна сухість, яка “заражає” людини в дитинстві, зберігається і коли він стає дорослим. Проведені серед студентів тести на емпатію (вміння зрозуміти почуття іншої людини і поставити себе на його місце) показали, що проблеми з вираженням емоцій були якраз у тих, хто в дитинстві довго користувався пустушкою.

Як пояснили вчені, міміка свого роду інструмент навчання дітей, засіб їх пізнання світу.

Немовлята вчаться розуміти людей і спілкуватися завдяки тому, що бачать міміку своїх батьків і наслідують їй. Вони ще не усвідомлюють значення слів, але вже розуміють тон голосу і міміку. Якщо немовляті-хлопчикові часто дають соску, це позбавляє його можливості копіювати міміку оточуючих , і як наслідок, він у майбутньому може мати проблеми з емоційним розвитком. До речі кажучи, схожі проблеми трапляються і у дорослих людей після ін’єкцій ботокса, який суттєво звужує діапазон емоцій. Люди менше здатні виражати свої почуття на обличчі і починають насилу розпізнавати, що ж відчуває інша людина.

Взагалі ж копіювання міміки дуже властиво як дітям, так і дорослим людям. Ми й не підозрюємо часом, як часто наслідуємо чиєїсь міміці і у нас на обличчі відображаються ті ж емоції, що, наприклад, і у наших співрозмовників. Наслідуючи, ми розуміємо, що відчуває інша людина.

Джерело: Портал киевских мам

Залишити коментар